Наркотична залежність стала «бичем» сучасного суспільства, адже зараз навіть найсильніші препарати неважко дістати, а швидке звикання та синдром скасування можуть у результаті повністю зламати життя людини. Запрошуємо дізнатися більше про особливості одного з найпоширеніших типів фармацевтичних наркотиків – седативних речовин, які привели багатьох пацієнтів до реабілітаційного центру для наркозалежних у Києві.
Насамперед важливо розуміти, що не всі наркотики є седативними та не всі седативні – наркотиками. В першу чергу йдеться про сильнодіючі препарати, які лікарі призначають хворим із серйозними психічними чи фізіологічними розладами. У такому разі препарат має лікарський ефект – знімає зайву агресію та дратівливість, допомагає боротися з порушеннями сну, позбавляє деяких видів болю. Серед найпоширеніших груп седативних препаратів:
опіати та алкалоїди – знеболювальні речовини;
бензодіазепіни – снодійні та протисудомні засоби;
нейролептики та барбітурати – препарати, що пригнічують діяльність нервової системи;
окремі антигістамінні препарати – застосовуються як снодійне, а також при деяких захворюваннях дихальної, серцево-судинної та травної систем.
Седативний ефект можуть мати й суто наркотичні речовини всіх класів – від марихуани до героїну. Однак їхня дія індивідуальна і непередбачувана, а тому особливо небезпечна.
При прийманні седативних у наркозалежних знижується тонус м'язів і розумова активність, наркоман «розслаблюється», стає пасивним, сонливим і повільним. Оскільки межі між класами наркотиків є досить умовними, може спостерігатися також галюциногенна дія. Подібне «забуття» на якийсь час позбавляє проблем і переживань, проте плата за тимчасовий ефект дуже висока.
Так, навіть одно- або дворазове приймання потужних седативних засобів, наприклад, Валіуму, створюють ризик звикання пацієнта до наркотику, який проявляється таким чином:
Погіршується загальне здоров'я, порушується функціонування всіх систем організму.
Симптоми, на боротьбу з якими був націлений препарат, посилюються за його відсутності.
Зниження дози препарату сприймається організмом, так само як повна відмова від нього.
При відмові від речовини проявляється абстинентний синдром чи, простіше кажучи, «ламання».
Якщо у людини з'являється одна або кілька з перелічених проблем, лікування наркоманії у Києві може стати його єдиним шансом на щасливе майбутнє, адже самостійно боротися із залежністю від седативних практично неможливо.
Лікування наркозалежності в Києві проводиться досвідченими лікарями різної спеціалізації, які зможуть розпізнати індивідуальні проблеми пацієнта та запропонувати найкращі способи їх вирішення. Адже крім медичної допомоги людям, які потрапили в мережі наркотиків, необхідний постійний догляд, турбота та увага, допомога кваліфікованих психологів. Пам'ятайте, що найкращий засіб реабілітації наркоманів у Києві чи інших містах – бажання людини змінити своє життя! Не бійтеся просити допомоги!
Comments